OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Rozmnožovanie P.regius

Vitajte na stránke terazoo.wbl.sk v sekcii Rozmnožovanie P.regius

ROZMNOŽOVANIE A ODCHOV P.REGIUS:

Väčšina ľudí majú rôzne spôsoby a metódy na ich rozmnožovanie , niektorí nemení vôbec nič, iní  úplne vypnú teplo a nechá okolite teploty . Robíme mix oboch.

1. Ak chcete začať sezónu správne, musíme zabezpečiť, aby každá samica mala dostatočnú hmotnosť a to minimálne 1500g vek je rovnako dvôležitý a ten by mal byť 28 mesiacov .

2. Hmotnosť samcov je rovnako dôležitá, dbáme na to, že samci majú najmenej  600g + vek od 18 mesiacov niekedy aj skôr a , že sú chudé a nie tučné.

3. Chov pre nás začína začiatkom októbra kde najprv upravíme teploty denné  na 31 C a nočné na 26C.Po mesiaci môžme začať pripúšťať samcov k samiciam .

4. Úspešne sme chovali v minulosti, bez toho, aby teplota klesla a však veríme, že to pomáha  samičke k produkcii folikulov,aby párenie bolo úspešné .

5. Hady dávame spolu od nedele večera do štvrtkového  rána. Ak dôjde k spojeniu v tej dobe ,tak potom samca budeme môcť presunúť k inej samici, ktorú sme mali v pláne s ním páriť ak nie dámeho ho do svojho teraria.

6. Máme ultrazvuk, ktorý pomáha sledovať vývoj folikulov. Je to preto, že sme chceli, aby sa ubezpečil,že samec funguje. Samica začne produkovať folikuly, ak cíti, že teploty sú dostatočné a že jej telesná hmotnosť je správna. Zvyčajne niesu vidieť, kým folikuly sú veĺké aspoň 10 mm alebo viac. Keď folikuly dosiahli 20mm budeme vedieť, že samica je vysokou pravdepodobnosťou gravidná. Niektoré samice môžu absorbovať  folikuli v tejto veľkosti, ale to je celkom vzácne. 

7. Ak  folikuli dosiahli 30mm samec je spárovaný zo samicou častejšie, aby sme sa ubezpečili, že dostaneme životaschopné vajcia od samice. Je to len otázka týždňov, kým sa ovuluje, ktorý sa zvyčajne vyskytuje u 40-45 mm.

8. Keď máme  ovuláciu teplota sa  môže dostať naspäť na správnu teplotu, ktorú máme zvyšok roka cez den 33C  a v noci 31C.

9. Najčastejšie samica znesie do 15 dní po jej posovulačnom zvleku. Zvyčajne sme predvídali kedy bude klásť vajcia 30 dní po zvliekaní, ale my sme mali ivajíčka už v 21 den a aj neskoršie ako 45. deň.

10. Obvykle do začiatku marca je, keď budeme vraciať teploty  tak, že samice, ktoré majú nakladené vajcia , alebo ovulaciu majú dobrú teplotu pre vývoj  vajíčok / krmenie.

11. Akonáhle budeme mať vajcia dáme ich do inkubátora, v ktorom udržujeme teplotu 32C  a vlhkosť  máme  90% alebo vyššiu. Toto je dosiahnuté jednoduchým zmiešaním vermikulitu, kde boli umiestnené vajcia v plastovom boxe. 

12. Naše  prvé znesené vajcia sa začínajú liahnuť okolo začiatku marca a posledné sa  z nich zvyčajne liahnu v auguste alebo v septembri.

13. Naše vajcia sú zvyčajne rýchlo vyliahnuté - kde  mláďatá vychádzajú von cez 52-54 deň, zatiaľ čo obvykle býva  na 57-60 den. Máme tendenciu ručne nastrihnúť naše vajcia z niekoľkých dôvodov. Prvým dôvodom je netrpezlivosť,čo je úprimná pravda. Nikdy by sme neriskovali poškodenie háďat ,ale aj dôvodom je neprísť o mláďata udusením neschopnosťou prehrísť škrupinu vajcia. Zatiaľ čo naša metóda môže byť kombináciou mnohých ďalších metód sme museli prispôsobiť podľa našich klimatických podmienok, ktoré platia pre väčšinu ľudí nadmorská výška a všeobecné  množstvo zrážok výrazne ovplyvniť to, či vaša metóda funguje, alebo nie. Aj keď sme našli všeobecnú metódu, ako sa množiť naše hady, sme museli vždy prispôsobiť sa a vysporiadať s problémami, na ktoré sme narazili.

Vďaka za čítanie a dúfame, že to pomôže.

 

volný preklad z  http://www.worldofballpythons.com/python-regius/breeding/

GENETICKÁ   KALKULAČKA  - http://www.worldofballpythons.com/wizard/